מה הם משחקי תפקידים ולארפים

משחקי תפקידים קיימים משחר הזמנים, תמיד היה לאדם צורך לעטות על עצמו דמות שונה ולו כדי לקבל פרספקטיבה על חייו שלו, או לצלול לתוך יקום שונה ולהירגע מחיי היום יום.

הן במשחקים שולחניים והן בלארפים מתכנסים השחקנים לאירוע חוויתי עליו סיכמו מראש. לעבור תהליך מסוים בעולם משלל ז'אנרי כגון פנטזיה, מדע בדיוני, פוסט אפקוליפטי, סייבר/סטים פאנק, מודרני ועוד.

משחקים שולחניים מסתמכים על דמיון ואינטימיות, על שיטות ויצירתיות כדי ליצור עולם יש מאין. עם האנשים המתאימים- כל אירוע בכל שעה וכל מקום יכול להיהפך למשחק שולחני.

Larp – Live Action Role Playing

הלארפים מביאים את המשחק השולחני, את הסיפור ואת העולם אל המציאות, כמו שחקני תאטרון המשתתפים מכינים תלבושות ובונים דמויות בהתאם לעולם המשחק ולקבוצה לה הם משתייכים.

 

קהילת שחקני התפקידים בישראל היא גדולה ומחבקת, מונה כמה אלפי אנשים- חדשים כותיקים. תוכל למצוא את המשתתפים בכל קצוות הארץ, מפעילים משחקים בכל הגדלים, האורכים והאמצעים. השימוש בפייסבוק ככלי התקשורות העיקרי נותן לנו את הנוחות לארגן משחקים ביעילות ותוך ביטחון תקציבי.

הקבוצה "שחקני תפקידים בישראל" מרכזת את הפעילות בנושא בארץ ובקבוצה הראשית "לארפ ישראלי" יש רשימה ארוכה של כל אירועי הלארפים בארץ בטווח של כמה חודשים.

הינה טעימה של האירועים הקרובים:

 

מיקום: רוקח 118 רמת גן, היכל אהל שם.

ז'אנר: כנס משחקי לוח, משחקים שולחניים ומשחקי תפקידים חיים.

תאריכים: 24-25.8.2017

בכמה מילים: הכנס הקיצי של קהילת שחקני התפקידים בארץ ובו כמה משחקים שולחניים וחיים מומלצים לשחקנים חדשים כותיקים.

  • ליברה
    מיקום: פארק מקורות הירקון.
    ז'אנר: פנטזיה, משחק עיר.
    תאריכים: 14-16.9.2017.
    בכמה מילים: ליברה הוא הלארפ הגדול הקרוב ביותר ומסמל, בהרצתו הרביעית את תחיית התחביב אחרי כמה שנים של חוסר פעילות, כל שנה המשחק תופח בעוד עשרות של שחקנים חדשים שמתאהבים בתחביב.

מיקום: סינמטק תל אביב ומתחם אשכול פיס.

ז'אנר: פסטיבל לפנטזיה, מדע בדיוני ומשחקי תפקידים.

תאריכים: 8-10.10.2017.

בכמה מילים: פסטיבל הגיקים הגדול בישראל. מכיל בתוכו שפע של דוכנים ופעילויות למשחקי תפקידים, הן שולחניים והן חיים. בכניסה לפסטיבל פוגשים את הזירה שוקקת החיים והפונדק הצבעוני, שניהם מופעלים מידי שנה ע"י מתנדבים לארפיסטים ומשמשים בין היתר כעמדות הסברה לתחביב.

 

שלושת האירועים נתמכים או מנוהלים ע"י העמותה למשחקי תפקידים בישראל.

Comments are closed.